
Alkalmazkodás a változásokhoz
Alkalmazkodás a változásokhoz
A változás állandó, és ezt a termelőink mindenki másnál jobban jobban tudják. Munkájuk alapja az alkalmazkodás ezekhez a változásokhoz. Azonban a mai kihívások, az időjárás kiszámíthatatlanságától kezdve a változó jogszabályokon és társadalmi elvárásokon át intenzívebbek és gyakoribbak, mint valaha.
A Jövőbiztos Gazdálkodás programunk célja, hogy támogassa és segítse termelőinket az ellenállóbb és fenntarthatóbb mezőgazdasági gyakorlatokra való áttérésben.
Termelőközpontú megközelítés
A Jövőbiztos Gazdálkodás programunk egy átfogó keretrendszer, amelyet termelőinkkel és mezőgazdasági szakértőkkel közösen fejlesztettünk ki, összhangban a nemzetközi szabványokkal.
A Jövőbiztos Gazdálkodás programunk egy átfogó keretrendszer, amelyet termelőinkkel és mezőgazdasági szakértőkkel közösen fejlesztettünk ki, összhangban a nemzetközi szabványokkal.
A SAI Regen Ag keretrendszerre épülve programunk eredményorientált megközelítést támogat, amely javítja a talajegészséget, a biológiai sokféleséget, az éghajlati ellenálló képességet és a vízgazdálkodást, miközben elősegíti az üzleti fejlődést. A gazdák saját igényeikhez igazíthatják a gyakorlatokat a kívánt eredmények elérése érdekében.
Globális keretrendszer, lokális alkalmazkodás
Bár a keretrendszerünk globálisan elismert, kellően rugalmas ahhoz, hogy igazodjon a különböző régiók, például Hollandia, Franciaország, Belgium és Németország gazdáinak egyedi igényeihez. Így megközelítésünk egyszerre nemzetközi és helyi szinten is releváns.

• Javított talajegészség: A talaj szervesanyag-tartalmának növelésével és hasznos élőlények támogatásával javítjuk a tápanyagok elérhetőségét, a vízmegtartást, és csökkentjük a talajeróziót.
• Nagyobb termésállóképesség: Az olyan módszerek, mint a növénydiverzifikáció és a minimális talajbolygatás, segítik a növényeket az éghajlatváltozás, a változékony időjárás és a kártevők elleni védekezésben.
• Magasabb hozam és jobb minőség: A vízhasználat optimalizálása és a biodiverzitás növelése jobb terméshozamot és minőséget eredményez.
• Vízmegőrzés: A precíziós öntözés és a víztakarékos technológiák csökkentik a vízfogyasztást, különösen a vízhiányos területeken.
• Biodiverzitás megőrzése: A természetes élőhelyek védelme és helyreállítása elősegíti a hasznos élőlények fennmaradását és a vadon élő állatok megőrzését.
• Csökkentett üvegházhatású gázkibocsátás: A fenntartható mezőgazdasági gyakorlatok mérséklik a káros kibocsátásokat, hozzájárulva az éghajlatváltozás hatásainak csökkentéséhez.
• Nagyobb ellenállóképesség a gazdaságok számára: Az egészségesebb talaj, hatékonyabb vízgazdálkodás és fokozott biodiverzitás segít a gazdaságoknak alkalmazkodni az éghajlati és jogszabályi változásokhoz.
• Költségmegtakarítás: A szintetikus vegyszerek használatának csökkentése mérsékli a termelési költségeket.
• Környezettudatos gazdálkodás: A fenntartható gyakorlatok alkalmazása elkötelezettséget mutat a természeti erőforrások megőrzése iránt.
• Tudásmegosztás és együttműködés: Külső szakértőkkel együttműködve fejlesztjük és megosztjuk a legjobb gyakorlatokat a különböző régiók között, elősegítve a fenntartható mezőgazdaságra való átállást.
Csatlakozz küldetésünkhöz egy fenntartható jövőért!
Együtt változást érhetünk el, biztosítva, hogy gazdaságaink ellenállóak, termelékenyek és környezetbarátok maradjanak a jövő generációi számára.
A természet védelme – a génjeinkben van
- Tudj meg többet!
A természet megóvása számunkra alapvető. Nem is lehetne másképp, hiszen együtt élünk vele. Meghatározza, mit ad nekünk a föld, és így azt is, mennyi burgonyát tudunk betakarítani. Éppen ezért a fenntarthatóság kiemelt szerepet kap nálunk.